Samsun Yazarlar Derneği tarafından 'Yılın Babası' seçildi

Samsun Yazarlar Derneği  tarafından 'Yılın Babası' seçildi
Samsun Yazarlar Derneği  tarafından 'Yılın Babası' seçildi

Üç engelli çocuğuna gözü gibi bakıyor

 

Samsunun 19 Mayıs İlçesinde yaşayan ve üç engelli çocuğuna yıllardır gözü ve kalbi gibi bakan Alaaddin Dursun Samsun Yazarlar Derneği tarafından yılın babası seçildi.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven: "Alaaddin Dursun'u 25 yıldır tanırım Derneğimizin de üyesidir. Sevda Çiçeğim isimli yayınlanmış şiir kitabı bulunmaktadır. Engelli evlatlarına çocukluğundan beri  şefkatle baktığına tanığım. Bir kere olsun ne sitemini işittim ne de kaşlarını çattığını. Hep şükretmiştir. Samsun Yazarlar Derneği olarak kendisini yılın babası ilan ettik. Bu bizim babalar gününde bir teşekkür armağanımızdır.  Kendisini tebrik ediyoruz. Ayrıca bu ilanı Alaaddin Dursunun şahsında engelli çocuklara sahip olan tüm ann ve babalarada bir mesaj vermiş bulunuyoruz. Her türlü zorluklar altında da olsa hayata bakma sevinçleri daim olsun diyoruz" dedi.  

 

HABER: Samsun Ondokuz Mayıs İlçesi Engiz Mahallesi?nde yaşayan Dursun Ailesi zihinsel ve bedensel özürlü 3 çocuğuna bebekler gibi bakıyor.

BEBEKLER GİBİ

Ondokuz Mayıs İlçesi Engiz Mahallesi?nde yaşayan Alaeddin Dursun ve eşi Havva Dursun eşine az rastlanır bir sevgi ile zihinsel ve bedensel özürlü 3 çocuğuna bebekler gibi bakarak anne-baba sevgisinin en güzel örneğini sergiliyorlar.

ÖRNEK OLUYORLAR

Engiz Mahallesi?ndeki evlerinde yaşayan aslen Artvinli olan ve şairliği ile tanınan Alaeddin Dursun ve eşi, bakıma muhtaç özürlü 3 çocuğuna büyük ihtimam göstererek bakıyor olmaları, sağlıklı çocukları olan ailelere örnek teşkil ediyor.

ANNE-BABA BESLİYOR

Baba Dursun,"İkiz çocuklarımızdan 1994 doğumlu Ahmet Dursun, Hasan Dursun ile 1992 doğumlu kızımız Cansu Sultan Dursun'a evimizde eşimle birlikte bakıyoruz. İkiz olan Ahmet ve Hasan; Cumhuriyet İlköğretim'i bitirdikten sonra görme özürlü olup kızımız Cansu'yu annesi mama ile besliyor.?dedi.

YATAĞA BAĞIMLILAR

İkizler, Ahmet ve Hasan'ı da ben üç öğün yemekle besliyorum. Çocuklarımız ithal ilaç kullanıyorlar. Kızımız Cansu'yu, ilkokul 4'teki hastalığı nedeniyle okuldan aldık. Çocuklarımız 4 yıldır yatakta yatıyor, göremiyor ,gezemiyor ve konuşamıyorlar. Dursun Ailesi evlat sevgisinin en güzel örneğini sergiliyor.